Olvasom a Telex-en, hogy „a magyarok fele olyan településen él, ahol a jövedelem nem éri el az országos átlagot”. Zseniális
Egyes statisztikai állítások elsőre meghökkentőek, ám valójában triviális matematikai tények.
Nem sok idő kellett hozzá, hogy leleplezzék a bulvárpár állítólagos New York-i autósüldözésének hamis állításait.
„Elképesztően magas valóságtartalmú ugyan, de százszázalékosnak azért nem mondanám” – a Moszkva tér című magyar kultuszfilmben – egyébként a rendszerváltás előtti történelemkönyvvel kapcsolatban – elhangzó mondat tökéletesen illeni látszik Harry brit herceg és Meghan Markle legutóbbi „kalandjára”.
A bulvárpár életét követő olvasók ugyanis nemrég arra a hírre kaphatták fel a fejüket, hogy a házaspárt New Yorkban követni kezdte néhány lesifotós a taxijukat, ami, legalábbis a pár szóvivőjének interpretációja szerint „könyörtelen, több mint két órán át tartó autós üldözésben” csúcsosodott ki, „ami majdnem katasztrófába torkollt”.
Emlékezetes, negyed századdal ezelőtt Diana hercegnő tragédiáját egy hasonló szituáció okozta: 1997. augusztus 31-én éjszaka is a sajtó szenzációra éhes munkatársai elől menekült barátjával, az egyiptomi milliomos Dodi Fayeddel, amikor autójuk egy párizsi híd aluljárójába csapódott.
A párhuzam adná magát, csak a BBC megkérdezte például a taxisofőrt és a városi rendőrséget, hogyan is történt mindez, és nem egészen az a kép rajzolódott ki, amit a nyilvános figyelmet ritkán elutasító pár szóvivője rajzolt a történtekről.
Az orgánum összefoglalója szerint
Végül pedig megszólaltak a fotósok is, akik szintén megerősítették: nem volt egyáltalán balesetközeli helyzet, a pár pedig egy pillanatig sem forgott veszélyben, sőt olyan fotók is készültek, amiken az látható, hogy Meghan Markle mosolyog az „üldözött” taxiban.
Nyitóképen a South Park vonatkozó epizódja, amelyben a hercegi párra megszólalásig hasonló „Kanada hercege és hercegnéje” világturnén követeli magának a magánélethez való jogát.